Az Olimpia – avagy a sport és harmónia – szépség, igazság, erő című tematikus heti programban vettünk rész a Csodaszarvas iskolai közösségi program keretében az 5. évfolyamos tanulóinkkal 2019. június 17-22-én a Lakitelek Népfőiskolán. A tábor az EFOP-3.3.5-17-2017-00029 pályázat keretében a Kecskeméti Tankerületi Központ irányításával valósult meg. A bentlakásos táborba 17 fős lelkes olimpikonnal utaztunk, akik a nagy hőséget bátran viselve teljesítették a mozgásos foglalkozásokat, edzéseket. A napi edzések mellett csapatépítő játékokkal, strandolással és röplabdázással, bowlingozással és footgolfozással színesítettük programjainkat. A gyerekek kreativitásukat az olimpiai csapatuk zászló és indulókészítésénél is használhatták. A program zárásaként megrendeztük házi olimpiánkat, amelyben váltófutásban, helyből távolugrásban, kislabdadobásban és hulahopp karikázásban mérették meg magukat. A verseny végeztével minden sportágban kihirdetésre kerültek a legjobbak, majd az olimpikonok átvehették okleveleiket.
Minden tanuló nagy örömmel és élményekkel tért haza a táborból, újból megerősítve sport iránti szeretetüket.

DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311DSC00311